نماینده رسمی آموزش IIBA

نماینده رسمی آموزش IIBA

معرفی موسسه بین­­ المللی تحلیل کسب و کار(®IIBA)
با توجه به اهیمت جایگاه تحلیل کسب و کار در حوزه های مختلف کاری، موسسه بین المللی تحلیل کسب و کار (®IIBA) اقدام به ارائه استاندارد بین المللی تحلیل کسب و کار تحت عنوان “پیکره دانش تحلیل کسب و کار” نمود که در حال حاضر ویرایش ۲ آن در حال استفاده می باشد. این استانداد همانند دیگر استانداردهای بین المللی نقش مهمی را در کمک به سازمان ها برای ایجاد/بهبود روند تحلیل کسب و کار خود ایفا می کند. در حال حاضر ®IIBA با دارا بودن بیش از ۱۰۰ شعبه در بیش از ۹۰ کشور دنیا اقدام اجتماعی بین المللی از متصصین فعال در حوزه تحلیل کسب و کار را فراهم نموده است که با همکاری هم در جهت ارائه روش های بهتر و مفیدتر همکاری می کنند. شرکت تارتن سامانه به عنوان حامی شعبه ایران ®IIBA و نیز نماینده رسمی آموزش (IIBA® (EEP در حوزه آموزش و گسترش دانش تحلیل کسب و کار فعالیت نزدیکی را در کنار شعبه ایران ®IIBA انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ®IIBA، استاندارد ®BABOK و … می توانید به سایت شعبه ایران ®IIBA مراجعه فرمایید.

مدرک بین­ المللی متخصص حرفه­ای تحلیل کسب و کار (™CBAP)
مدرک بین المللی متخصص حرفه ای تحلیل کسب و کار (CBAP™: Certified Business Analysis Professional) مدرکی است برای متخصصین فعال در حوزه تحلیل کسب و کار و سیستم که نشان دهنده آن است که دارنده این مدرک از تسلط و تخصص لازم در اجرای مراحل لازم در تحلیل کسب و کار (شناسایی نیازمندی های سازمان، تحلیل سازمان ، ارائه راه حل های مناسب برای کسب و کار و سازمان هدف و … )برخوردار می باشد. در حال حاضر این مدرک به عنوان یک مدرک اصلی مورد نیاز برای انجام فعالیت های حرفه ای در حوزه تحلیل کسب و کار در جوامع بین المللی شناخته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مدرک و شرایط شرکت در آزمون به بخش مدارک بین المللی سایت شعبه ایران ®IIBA مراجعه فرمایید.
مدرک بین­ المللی شایسته تحلیل حرفه­ای کسب و کار (™CCBA)
مدرک جدید متخصص شایسته تحلیل کسب و کار (CCBA™: Certification of Competency Business Analysis) از سمت موسسه بین الملی تحلیل کسب و کار از تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۰ ارائه می گردد. این مدرک بین المللی که برای متخصصین تحلیل کسب و کار بوده که هنوز سابقه و تجربه کاری آنها به اندازه شرکت در امتحان ™CBAP نمی باشد، ارائه گردیده است. متخصصین دارای این مدرک از تجربه لازم برای تحلیل کسب و کار برخوردار بوده و شایسته فعالیت در پروژه های سازمانی می باشند. شرایط لازم برای شرکت در امتحان ™CCBA را می توانید در سایت شعبه® IIBA ایران مشاهده فرمایید.
جهت شرکت در امتحانات بین المللی ®IIBA علاقمندان باید داری شرایطی از جمله دارا بودن ۲۱ امتیاز آموزشی مورد تایید در حوزه تحلیل کسب و کار باشند که شرکت تارتن سامانه در حال حاضر ارائه دهنده دوره های رسمی آموزشی جهت کسب امتیاز و آمادگی برای آزمون های ™CBAP و ™CCBA از سمت ®IIBA بوده و دوره های تخصصی مبتنی بر نقش (Role base) را با دو هدف آموزش دانش پژوهان برای امتحانات بین المللی تحلیل کسب و کار و توانایی ایفای نقش های آموزش دیده در دنیای کار واقعی، ارائه می دهد.